
NÁVOD: Musíš chodiť do roboty, ale radšej by si sa zajebávala? Ako účinne a efektívne zabiť čas.
Môj najlepší priateľ Boh mi je svedkom, že sa mi nechcelo do tohto sveta. Nálady sa tu striedajú ako počasie na jeseň, vkuse bojuješ s nepriazňou osudu, ohavnou chorobou, plesňami v kúpeľni, rodinou, životom, smrťou alebo s nadváhou, je tu zima alebo príliš veľké teplo a do toho všetkého musíš ešte aj platiť dane a odvody. A aby som nezabudla, nikdy nie si dosť dobrá, pretože entropia Ťa pred dokonalosťou po celý čas života chráni.

Zabi čas, zachrániš večnosť!
Keďže som emancipovaná, bojujem rovnakými zbraňami ako život. Skôr, než čas stihne zabiť mňa, zabijem ja čas. Pripravím ho o všetky tromfy. Zabíjanie času (also known as zajebávanie sa) je skill, ktorý som sa tvrdou drinou naučila už počas svojich štúdií. Všetkých. Mám titul magister v odbore časobijectvo. Neskôr som sa na to vykašľala a vstúpila som do praxe. Našla som si totiž robotu, ktorá mi ponúka netušené možnosti a odkrýva nespočetné spôsoby, akými sa dá zabiť čas.
Opustila som už veľa duší a veľa duší opustilo mňa, avšak robota mi vždy ostala a držala ma nad vodou. Dokonca, aj keď som žiadnu nemala, stále som na ňu myslela. Stala sa mojím partnerom v dobrom aj v zlom. Fascinujú ma všetky spôsoby, akými sa dá na robotu vykašľať alebo nadávať s kolegami pri cigarete.
Robota sa rýchlo stala samoúčelným naplnením môjho ľudského života a zaplnila tú veľkú bezodnú priepasť, ktorá sa skrýva tam, kde by malo byť teplé srdce. Robota je moja povinnosť. Robota je vlások, na ktorom visím pred tvárou smrti. Lebo čo iné, ak nie povinnosti voči korporácii tvojej, chlebodarcovi povýšenému nad zákon ľudský i boží, ťa uchránia pred nikdy sa nekončiacou večnou ničotou?
Je veľmi ľahké zajebávať sa, keď celý deň nič nerobíš, ale je to umenie, ak si všelijako zamestnaná.

Ak sa chceš zajebávať, nájdi si poriadnu robotu!
Robota sa na teba nenahnevá tak ako Dušan, ak sa ti nechce ju urobiť. Robota pekne počká, až sa ti uráči. Vďaka robote sa rýchlejšie naučíš, aký až veľký kokot si a ako veľmi ľuďom jebe. Iba robota ti odhalí, čo je to zodpovednosť a ako rýchlo a ľahko sa dá delegovať na nejakého iného nešťastníka. Len v robote sa môžeš hrať na šéfa či podriadeného (lebo inak sme si všetci rovní) a práve robota sa môže stať objektom tvojho konštruktívneho pičovania.
Americkí vedci to síce nikdy nedokázali, ale podľa mojich vymyslených štatistík a pozorovaní sú ľudia v regiónoch s vysokou nezamestnanosťou celkom logicky ochudobnení o príležitosť pičovať v rámci bezbolestnej normy na robotu, a preto sa centrom ich vulgárnych ponosov stáva vláda, systém, imigranti či rodina. Takíto ľudia majú tendencie sa následne zgrupovať v rôznych pofidérnych krčmových spolkoch, v politike v rámci exkrementistických strán či na fejsbuku.

Je veľmi ľahké zajebávať sa, keď celý deň nič nerobíš, ale je to umenie, ak si všelijako zamestnaná. Mnohým to vďaka nepostačujúcim príležitostiam na platovo ohodnotené zajebávanie sa veru môže v hlavách aj prepnúť. Lebo zajebávať sa je jedna vec, ale nechať si za to zaplatiť, to je veru vec už celkom iná. Človek má aspoň aký-taký pocit zadosťučinenia, ak za zabitý čas dostane atraktívny mesačný plat, stravné lístky a štvrťročný bonus.
Ver či never, stretla som ľudí, ktorí mali ťažkosti so zajebávaním sa v škole i na pracovisku. Podľa mojich študentských pozorovaní mali problém najmä tí snaživci v prvých radoch, jednotkári, vskutku zlé športovkyne, devy mrzkých, pubertálnych tvárí. Bohvie, čo sa s nimi v rámci korporácie stalo. Ak náhodou patríš k nim a máš záujem naučiť sa, ako sa správne zajebávať, si na dobrej adrese.
Zajebávanie sa je stav mysle!
Veľa ľudí trpí naivnou predstavou, že ten, kto sa zajebáva, nič nerobí. Omyl! Telesne môžeš byť naplno v akcii. Môžeš plniť plán na 120 percent, ale v mysli, barátom, v mysli sa môžeš celkom poľahky a natajňáša zajebávať. Nikto Ti to nebude vedieť dokázať. Platí to aj naopak. Mentálne môžeš snovať pomstu, stavať vzdušné zámky, zdolávať vrcholy a údolia kolektívneho nevedomia či objavovať celé dejiny kroniky Akaša, aj keď práve vyzeráš ako mŕtvy a neproduktívny slíž.
Mrzí ma, že ľudia podceňujú zdravotné účinky, ktoré má zabíjanie času na organizmus. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že už 5 minút zajebávania sa denne má podobný efekt ako trojhodinové slnenie sa na pláži počas týždňovej letnej dovolenky. Zajebávanie sa okrem iného napomáha duševnej rovnováhe, je blahodarné pre pleť a tráviaci systém, redukuje stres a stáva sa akýmsi predvojom ešte blahodarnejšej meditácie. Zároveň je však mojou povinnosťou upozorniť pred nežiaducimi účinkami prehnaného zajebávania sa, vďaka ktorým môže človek celkom ľahko atrofovať na tzv. lenivého chudáka alebo hovnivála.

Len pre zaujímavosť som spísala niekoľko spôsobov, akými sa dá zajebávať na pracovisku:
- Káva/ čaj/ jedenie – kuchynky vo firmách sú naisto najobľúbenejším miestom, kde sa dá zajebávať. Ja mám na to vyhradenú vlastnú kanceláriu, ale niektorí nie sú až takí šťastní a musia sa nad tanierom koláčov skrývať v kuchynke.
- WC – je možné, že Tvoja firma nemá na kvalitné WC misy. Avšak tam, kde vedia, aké dôležité je pre zachovanie vysokej produktivity vykonať najšpinavšiu potrebu luxusne, sa dá zajebávať dlhé minúty. Možno by niektorých prekvapilo, že inšpirácia sa skrýva práve na WC a najväčšie vynálezy ľudstva boli vymyslené na toaletách. To neviem z vlastnej hlavy. To ma naučili v škole.
- Zajebávanie sa pohľadom – jedno z mojich obľúbených. Niekedy sú to len sekundy, ale tie sekundy sú hodné celého dňa. Podstata je v tom, že aj keď sa dívaš, nič nevidíš, lebo sa práve zajebávaš pohľadom do diaľky.
- Small Talk – to, čo je pre iného nutné interpersonálne peklo, pre mňa je príležitosť poriadne sa zajebať. Jednoduchá a ľahká automatická konverzácia s kolegom mi ponúka ohromný úkryt pred čímkoľvek, čo súvisí s drilom.
- Udržovanie poriadku na pracovnom stole – pre niekoho samozrejmosť, pre mňa ďalšia z príležitostí oddýchnuť si v tieni zabitého času. Okrem iného podporuje aj produktivitu, zmysel pre organizáciu a to, čomu hovorím administratívna zodpovednosť.
- Stalkovnanie správania sa nadriadených, kolegov, podriadených, klientov a konkurencie na sociálnych sieťach – tak, ako všetci okrem politikov východného bloku som aj ja smart a dokážem oceniť hodnotu zozbieraných informácií o človeku a premeniť ich na zlato. Popri tom sa jednoducho a účinne nechám uniesť na vlnách zabitého času do never never landu.
- Fajčenie – keďže mi viera nedovoľuje fajčiť, neviem, aké to je. Tuším však, že fajčiarske pauzy využívajú ľudia najmä preto, aby sa dostatočne zajebali a poohovárali šéfa. Pomáha to?
- Hide and seek – táto technika mi už priniesla veľa radosti. V podstate ide o to, že chodíš hore dolu, klopeš na dvere a tváriš sa, že niekoho hľadáš a nevieš ho nájsť, aj keď v skutočnosti máš v piči. Vytváraš si tak príležitosť na sociálnu interakciu a sledovanie toho, čo, kto, ako a či robí. Keď omylom nájdeš toho, koho si hľadal, stále sa môžeš vyhovoriť alebo povedať: „Už nič,“ a tváriť sa zaneprázdnene.
Je mnoho iných spôsobov, akými sa dá na pracovisku zabiť čas. Ak ťa niečo napadne, pokojne sa podeľ. Dúfam si nájdeš čas na to, aby si sa v práci plnými dúškami zajebala. Ak aj nie teraz, tak potom neboj, raz určite.
Hurá do roboty a Enjoy your piči.